Pięciolecie Polskiego Klubu Stawaka Śląskiego, 16.09.2018

Dnia 16.09.2018 roku w miejscowości Przywsie (k. Rawicza) odbyło się spotkanie z okazji obchodów Pięciolecia Polskiego Klubu Stawaka Śląskiego. Impreza odbyła się w posiadłości Moniki i Łukasza Jańczak.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, którzy zostali przywitani przez Przewodniczącego naszego klubu - Piotra Szymczaka, Prezesa PZGRiDI - Leszka Orlewicza, Wiceprezesa RSHGRDOIDI - Artura Janiszewskiego, Skarbnika PKK - Jerzego Łagodzińskiego oraz Międzynarodowego Sędziego gołębi - Matthiasa Beutela wraz z małżonką Krystyną.

Po przywitaniu gości, symboliczną lampką szampana rozpoczęto uroczystość, podczas której zaprezentowany został dorobek hodowlany w 2018 roku, w ilości 72 sztuk. Stawka gołębi była wyrównana, na wysokim poziomie. Sędziowie w składzie: Matthias Beutel, Krzysztof Kanicki, Paweł Lis, Cezary Dobraszak wybrali po dwa gołębie w każdym kolorze w kategorii samiec i samica.

Samiec, kolor biały - Łukasz Jańczak
Samica, kolor biały - Marek Pawlik
Samiec, kolor czarny - Łukasz Jańczak
Samica, kolor czarny - Marek Pawlik
Samiec, kolor żółty - Łukasz Jańczak
Samica, kolor żółty - Łukasz Jańczak
Samiec, kolor czerwony -  Łukasz Jańczak
Samica, kolor czerwony - Mariusz Górzny
Samiec, kolor niebieski - Ryszard Kaczmarek

Z pośród wszystkich gołębi najlepiej oceniony został czerwony samiec Łukasza Jańczaka. Na prośbę Przewodniczącego PKSŚ, Matthias Beutel przeprowadził szkolenie, na którym został zaprezentowany pokaz slajdów, przedstawiający prawidłową budowę oraz cechy rasowości.

Po szkoleniu, delegaci poszczególnych związków wręczyli upominki na ręce Przewodniczącego Klubu. Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda oraz miła atmosfera. Na koniec Przewodniczący PKSŚ podziękował wszystkim obecnym za przybycie oraz podziękował również Pani Alicji Janiszewskiej za pomoc oraz za podawanie posiłków na spotkaniu.
 

Galeria zdjęć